Oliveira u finišu donio Sarajevu trijumf protiv Zrinjskog (FOTO)

Fudbaleri Sarajeva i Zrinjskog sastali su se večeras u derbiju 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Bordo tim je slavio s minimalnih 1:0, a pobjednika je odlučio gol Renana Oliveire iz penala u posljednjim minutama utakmice, prenio je Sc Sport.

Prvo je prijetilo Sarajevo preko Oliveire u 3. minuti. Šutirao je Brazilac glavom nakon ubačaja Ziljkića, ali nije to previše zabrinulo Marića.

Prvi opasniji napad Zrinjski je imao u 7. minuti. Tičinović je centrirao, neko od njegovih saigrača uputio udarac ka golu, ali pogodio je Bilbiju, koji je bio u ofsajdu…

Mustafić je u 11. minutibio sam na 14-15 metara od gola, ali je na kraju očajno šutirao.

Nova velika prilika za Sarajevo viđena je u 14. minuti. Ziljkić je centrirao, Avramovski spustio loptu za Mustafića, a njegov pokušaj zaustavlja Marić.

Sijevnuo je potom sjajan napad Zrinjskog. Čanađija je pasom kakav ne viđamo na bh. terenima izbacio Tičinovića, a nakon njegovog centaršuta Sabljić trese prečku!

U 28. minuti je Oliveira bio u prilici, čak je lopta prošla ispod Marića, ali nije bilo snage da pređe gol-crtu. Odmah nakon toga smo vidjeli bombu Hasića s 25 metara, ali brani Marić i to.

Ćuže je u 32. minuti imao lijepu šansu, ali u posljednji tren ga požrtvovano blokira Aničić. Isti scenario smo vidjeli i kad je Bilbija šutirao četiri minute poslije.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli uzbuđenja, a samim tim ni promjenu rezultata.

Nije bilo puno akcije u uvodnim minutama drugog dijela.

U 54. minuti se sjajni Hasić divnim potezom poigrao s trojicom čuvara, ali povratna lopta ka Avramovskom nije bila najbolja.

Pet minuta poslije Tičinović lijepo gađa dalji ugao, ali lopta ipak ide pored stative. Novu priliku je Tičinović imao u 67. minuti, a ovaj put je desnom nogom poslao loptu daleko od gola…

U 71. minuti rezervista Penaranda šutira s distance, ali odbija loptu golman Marić.

Moglo je Sarajevo do gola u 74. minuti, ali Avramovski je loše završio jako opasan napad. Trebao je proigrati Anđušića, ali nije to učinio na dobar način.

Dodatno je tempo igre opao nakon brojnih izmjena na obje strane, niko nije želio previše riskirati u finišu, ali u 89. minuti je dosuđen penal za Sarajevo!

Zlomislić je srušio Penarandu, a Bilbija pokazao “na kreč”. Oliveira je preuzeo odgovornost i pogodio, iako je Marić pročitao u koju će stranu šutirati. Brazilac je tako postavio konačnih 1:0 za erupciju oduševljenja na Koševu.

Sarajevo: Šahinović, Duraković, Đuričković, Aničić, Beganović, Julardžija, Mustafić (od 85. Vrančić), Avramovski (od 75. Čataković), Hasić (od 65. Anđušić), Ziljkić (od 65. Penaranda) i Oliveira.

Zrinjski: Marić, Memija, Jakovljević, Senić, Ćorluka, Čanađija (od 77. Zlomislić), Ivančić (od 77 Ramić), Tičinović (od 77. Malekinušić), Sabljić (od 77. Jukić), Ćuže, Bilbija.