Sarajevo remiziralo protiv Makedonaca u utakmici sa šest golova

Fudbaleri Sarajeva odigrali su i četvrti meč na pripremama uoči nastavka Premijer lige Bosne i Hercegovine. Nakon tri trijumfa Bordo tim je remizirao sa FK Makedinijom i to nakon što je vodio sa 3:1, a susret je završen između 3:3.

Odigrao je tim Simona Rožmana veoma dobar meč, ali su se na kraju opustili i meč je završen bez pobjednika.

Poveli su Makedonci već u devetoj minuti preko Balotellija, ali je nakon toga Sarajevo preuzelo inicijativu. Prilike su redom propuštali Oloveira, Matanović, Hasić, ali je Penaranda nastavio sa sjajnim igrama i donio poravnanje Bordo timu.

Igrala se 29. minuta kada je pogodio na veoma atraktivan način i još jednom oduševio navijače.

Do preokreta je Sarajevo stiglo na startu dgugog dijela nakon velike greške protivničkog golmana, a u 72. minuti u listu strijelaca upisao se i Nemanja Anđušić.

Ipak, do kraja susreta došlo je do pada koncentracije kod fudbalera Sarajeva, a to je iskoristio Fazli dvije minute kasnije, dok je u 82. Makedonija došla do poravnanja nakon velike gužve u kaznenom prostoru Sarajeva.

FK Sarajevo: Iliev, Soldo, Đuričković, Kyeremeh, Kapetanović, Julardžija, Krdžalić, Matanović, Hasić, Peneranda, Renan Oliveira.

U drugom poluvremenu za Sarajevo nastupali su: Rogić, Duraković, Čelik, Beganović, Ljukovac, Hamzić, Mehmedović, Mustafić, Ziljkić, Anđušić, Čataković, a šansu je dobio i Bakir Nurković.