Šampionska igra Arsenala - Topnici pregazili Brighton i preuzeli lidersku poziciju

Fudbaleri Arsenala ostvarili su sigurnu pobjedu od 3:0 na gostovanju kod Brigthona i na taj način izbili su na prvo mjesto na tabeli u Premiershipu.

arsenal

Arsenal je sada prvi sa jednim bodom prednosti ispred Manchester Cityja i Liverpoola. Ipak, Liverpool svoju utakmicu igra sutra i to protiv Manchester Uniteda.

Deset minuta kasnije solo akciju pravi Bukayo Saka. Odlučio se Englez da je sam završi, ali njegov udarac ide malo pred stative gola Brightona.

Minut nakon toga nova šansa za Topnike. Ovaj put probao je Gabriel Jesus, ali je sjajnom paradom njegov udarac zaustavio Verbruggen.

Ponovo je Gabriel Jesus bio u prilici u 16. minuti, ali ponovo gola nema i Brighton je preživio napade Arsenala u prvih petnaestak minuta.

Do vodstva Topnici dolaze u 33. minuti. Lamptey je napravio penal tako što je srušio Gabriela Jesusa, a Saka je bio siguran sa bijele tačke za vodstvo svoje ekipe.

Jedinu pravu priliku domaći tim imao je u 44. minuti kada je Enciso šutirao, ali je Raya na sjajan način odbranio njegov pokušaj.

Drugo poluvrijeme počelo je prilikom za Gabriela Jesusa koji je šutirao glavom nakon centaršuta Havertza, ali lopta ide malo pored gola.

Odegaard je u 54. minuti šutirao sa vrha kaznenog prostora, a njegov udarac napravio je dosta problema golmanu Brightona koji nekako loptu izbacuje u korner.

Do vodstva od 2:0 Arsenal stiže u 62. minuti. Jorginho je poslao dobar pas u pet metara do Havertza koji matira golmana domaćeg tima.

Sjajna solo akcija u režiji Trossarda viđena je u 71. minuti, ali ponovo se istakao golman domaće ekipe koji je danas uprkos tri primljena gola branio zaista dobro.

Konačan rezultat na ovoj utakmici postavio je Trossard nakon što mu je u 86. minuti asistirao Kai Havertz. Bio je to prekrasan lob Belgijanca.

Brighton – Arsenal 0:3

Brighton – Verbruggen, Lamptey, van Hecke, Dung, Estupinan, Gross, Baleba, Adingra, Moder, Enciso, Welbeck

Arsenal – Raya, Zinchenko, Gabriel, Saliba, White, Odegaard, Jorginho, Rice, Gabriel Jesus, Havertz, Saka