RONALDO POLUDIO U LJUBLJANI Pobjesnio na Peljtinog pomoćnika (VIDEO)

Najbolji bosanskohercegovački sudija Irfan Peljto sinoć je sudio duel Slovenije i Portugala (2:0), a u fokusu je bio Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo bijesno je napustio teren nakon 205. utakmice za Portugal. Izgubio je 2:0 u Ljubljani od Slovenije, a van sebe je bio jer je smatrao kako je Irfan Peljto oštetio goste za dva penala, po jedan u svakom poluvremenu.

Ronaldo se od samog početka žalio na suđenje u Stožicama, a kap koja je prelila čašu bila mu je nedosuđeni jedanaesterac. U 38. minuti. Timi Max Elšnik je navodno faulirao Joaa Cancela u šesnaestercu, ali bh. sudac nije dosudio jedanaesterac i Ronaldo je ostao bez prilike za gol. Na odlasku na odmor ljutito je rekao sudijama da su pogriješili. “Ako je penal, penal je”, odbrusio je Peljti na poluvremenu i odjurio u svlačionicu.

Ronaldo je u drugom poluvremenu neposredno prije drugog gola Slovenije tražio novi jedanaesterac, ali se ni u ovom slučaju Peljto se nije oglasio. Slovenački igrač Jaka Bijol je Ronalda izbacio iz ravnoteže, ali naš sudija nije svirao najstrožu kaznu.

Ronaldov bijes nije jenjavao ni nakon utakmice. Dok je napuštao teren, psovao je, a onda je po izlasku s igrališta prstom prijetio četvrtom sudiji. Najboljem bh. sudiji su asistiral Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo. Četvrti sudija bio je Dejan Balažić iz Slovenije.