RASKOL U INTERU Kazna za Džeku će biti strašna

Inter je u finalu talijanskoga kupa u Rimu pobijedio Fiorentinu 2:1 i tako došao do devetog naslova u tom natjecanju.

Fiorentina je povela u 3. minuti nakon prekrasne akcije koju je golom iz gotovo mrtvoga kuta završio Nico Gonzalez. No, već do poluvremena Inter je okrenuo golovima Lautara Martineza.

Utakmicu je obilježio i sukob napadača Intera Edina Džeke s trenerom Simoneom Inzaghijem. Džeko se naljutio na trenera što ga je zamijenio u 58. minuti, kada je Inzaghi na travnjak poslao Romelua Lukakua.

Džeko se odbio pozdraviti s trenerom, a nakon toga su se žestoko posvađali na klupi. Talijanski mediji najavljuju da bi Džeko zbog svog ponašanja mogao s klupe gledati finale Lige prvaka protiv Cityja, a da bi u prvu ekipu trebao upasti Lukaku.

Džeko, 37-godišnji bosanskohercegovački napadač, ove sezone je zabio 14 golova. Ugovor s Interom ima do kraja juna.