Treba li Hadžibegić da brine zbog Džeke?

U okviru 25. kola italijanske Serie A fudbaleri Intera dočekali su Lecce i ostvarili očekivanu pobjedu rezultatom 2-0.

Bh. napadač Edin Džeko počeo je susret u početnih 11 Intera. Milanski klub je u 29. minuti stigao do prednosti pogotkom Mkhitaryana a na asistenciju raspoloženog Barelle. Do kraja prvog poluvremena Inter je imao incijativu, ali bez promjene rezultata.

U nastavku je Inter uspio udvostručiti prednost. Igrala se 53. minuta kada je Lautaro Martinez matirao gostujućeg golmana za 2-0. Do kraja susreta Nerazuri su čuvali prednost i na kraju zasluženo stigli do pobjede.

Edin Džeko odigrao je čitav susret u dresu Intera, a već dva mjeseca je bez gola u prvenstvu.

Ovo je bila važna pobjeda za Inter u borbi za drugu poziciju. U narednom kolu Inter će gostovati Speziji, dok će Lecce biti domaćin Torinu.