PSG pobijedio nemoćni Milan, Zvezda izgubila kod Lajpciga

Fudbaleri Crvene zvezde poražen su na gostovanju od ekipe Lajpciga u 3. kolu grupne faze Lige šampiona rezultatom 1:3

Nije uspjela četa Baraka Bahara da napravi iznenađenje na Red Bul Areni, iako su crveno-bijeli imali prilika za takvo nešto.

Vidjelo se na startu da je ekipa Marka Rozea tehnički potkovana, preuzeli su inicijativu od starta, a u 13. minutu David Raum na asistenciju Ćavija Simonsa šalje loptu kroz noge golmanu Zvezde Omriju Glazeru i dovodi Bikove u vođstvo.Nastavio je Lajpcig da napada, ali je i Zvezda u tim minutima pokazala da nije došla sa bijelom zastavom. Imao je Mirko Ivanić priliku, nakon toga i Milan Rodić je skočio glavom, ali treba reći da je Glazer na golu Zvezde briljirao, pa je rezultat ostao nepromijenjen do kraja poluvremena, piše Srpskainfo.

Krenula je Zvezda odlučno u drugom dijelu. Imali su crveno-bijeli inicijativu, Došle su i prilike, ali i šok. Ćavi Simons iz polu-konter fantastičnom golom duplira prednost Lajpciga golčinom sa preko 20 metara udaljenosti.Ipak, nije se predavala Zvezda. Nakon što je Dragović pokušao iz udaljenosti, lopta se odbila do Marka Stamenića koji je pospremio loptu u nebranjenu mrežu u 70. minutu.Dao je taj gol Zvezdi krila, ali baš kao da su u tim trenucima posustali. lajpcig je dodao gas preuzeo inicijativu, a nakon odbitka poslije kornera, lopta pada na nogu rezervisti Daniju Olmu koji sa 2 metra udaljenosti pogađa gol Zvzede u 84. minutu i postavlja konačan rezultat meča.

Fudbaleri PSG-a upisali su ubjedljiv trijumf protiv Milana u 3. kolu Lige prvaka sa 3:0.

“Rosoneri” su bili bezopasni na Parku prinčeva, a ni nakon treće utakmice ne znaju za gol u ovoj sezoni Lige prvaka. Milan je načeo Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) u 32. minuti.

Na startu drugog dijela Randal Kolo Muani povisuje na 2:0, a za konačnih 3:0 nakon sjajne akcije pogodio je Li Kang-In (Lee). Bh. reprezentativac Rade Krunić igrao je do 77. minute.

Inače, Milan je jedna od dvije ekipe koje nisu uspjele doći do gola. Uz “Rosonere” samo još Benfika nije uspjela postići pogodak u prva tri meča Lige prvaka ove sezone.