Dramatičan rasplet grupne faze Lige prvaka: PSG strepio do posljednje sekunde, Milan izborio evropsko proljeće

Večerašnjim susretima dobili smo dramatičan rasplet u "grupi smrti", grupi F, UEFA-ine Lige prvaka.

Na kraju je Paris Saint-Germain uz Borussiju Dortmund izborio prolaz u nokaut fazu, dok je Milan preokretom protiv Newcastlea izborio Ligu Evrope.

Milan je sa 1:2, nakon velikog preokreta bio bolji od Newcastlea. Imale su Svrake sve u svojim rukama, prednost, rezultat iz Dortmunda koji im ide na ruku, ali su na kraju poklekli.

Ulog je od samog starta bio ogroman, a to je pokazao i grč fudbalera na terenu. Na prvu priliku čekali smo do 16. minute susreta. Rafael Leao je povukao loptu, nanizao nekoliko protivničkog fudbalera, a nakon toga odigrao na stranu za Pulišića, ovaj želio centrirati, ali mu je lopta otišla preko noge i završila u gol autu.

Svrake su zaprijetile pet minuta kasnije. Joelinton je nakon sjajnog napada uposlio Almiraona, ovaj šutirao sa par metara, ali je požrtvovani Fikayo Tomori loptu izbacio van granica igrališta.

Novu priliku Rossoneri su imali u 24. minuti susretu. Šutirao je Rafael Leao iskosa nakon dužeg napoda Milana, lijepo se namjestio, ali je lopta otišla pored stative Dubravke.

Minut kasnije golu Maignana na drugoj strani rijetio je Almiron, ali nije bilo opasnosti po francuskog golmana.

Svrake su do prednosti stigle u 33. minuti susreta. Mladi Miley je sa desne strane odigrao loptu za Joelintona, a ovaj silovitim udarcem na spektakularan način matirao Maignana.

Na startu drugog dijela u dva navrata prijetio je Wilson, ali je mreža Maignana ostala netaknuta.

Rossoneri su do poravnanja stigli u 59. minuti. Bio je to prvi napad za tim Stefana Piolija u drugom dijelu, a nakon niza odbitaka Pulišić pogodio mrežu protivnika nakon dodavanja Girouda. Ovoga puta Dubravka je bio nemoćan.

Nakon toga Isak je pokušao matirati Maignana, ali je njegov udarac sa ruba kaznenog prostora otišao preko prečke.

Svrake je u namjeri da ponovo dođu do prednosti spriječio sjajni Mike Maignan u 69. minuti susreta. Šutirao je Bruno Guimaraes nakon povratne lopte Isaka, Francuz odbranio, a lopta nakon prečke se vratila u igralište.

Tresao se okvir gola na drugoj strani deset minuta kasnije. Ovoga puta Livramento je pogriješio, uposlio Rafaela Leaa, ovaj gađao bliži ugao, ali je lopta završila na stativi Martina Dubravke.

Rossoneri su u 84. minuti stigli do velikog preokreta. Nakon strahovito brzog kontra napada, Jović je na desnoj strani uposlio Chukwuezea koji iz prve šutira i matira Martina Dubravku.

Borussia Dortmund 1-1 Paris Saint – Germain (Adeyemi / Zaire-Emery)

U drugom susretu na Signal Iduna Parku sastali su se Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain. Njemački tim je već ranije obezbijedio prolaz u narednu rundu takmičenja, ali je susretu pristupio veoma ozbiljno jer je u igri bio plasman u nokaut fazu sa prve pozicije.

U prvom dijelu vidjeli smo nekoliko veoma dobrih prilike, a najbolja je sigurno ona kada je Mbappe zaobišao golmana Kobela, šutirao, ali je Sule loptu izbacio sa gol linije, piše N1.

Parižani su napade krunisalli u 76. minuti. Pobjegao je Mbappe odbrani Milionera, matirao Kobela za erupciju gostujućih navijača. No, nije dugo radost trajala jer je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije nakon asistencije iz VAR sobe.

Nije se rezultat mijenjao do kraja susreta, ali su tako oba tima izborila plasman u nokaut fazu. Milan ide u Ligu Evrope, dok je Newcastleova evropska avantura okončana.