Ostalo

Prvo poluvrijeme u Mariboru: "Zmajevi" gube od Slovenije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine gubi od Slovenije u Mariboru nakon prvog poluvremena utakmice prvog kola kvalfikacija za Svjetsko prvenstvo.

Domaća selekcija dobro otvara meč, s vodstvom od 3:0. Prvi pogodak “Zmajevi” preko Marka Panića postižu tek nakon više od četiri minute (3:1), ali zatim su Slovenci nastavili dizati prednost, piše SC Sport.

S igračem manje izabranici Uroša Zormana pogađaju za 7:3, s dva pogotka Aleksa Vlaha zatim povećavaju vodstvo na 10:4 u 19. minuti. Isti igrač je bio strijelac gola za 12:5, da bi Matej Gaber zatim kreirao najveću razliku od sedam golova, pogodivši za 13:6.

Hamidović i Hadžiomerović su smanjili distancu na 13:8, a mogao je Panić spustiti na četiri gola razlike, ali sjajni slovenački golman Klemen Ferlin odbranio je dva njegova uzastopna pokušaja. No, to je uspjelo Dini Hamidoviću, koji trese mrežu za 13:9 na dvije minute prije kraja poluvremena.

Potom je dosuđen prekršaj na Vučiću za sedmerac, siguran realizator je Hamidović za 13:10. Tim rezultatom je zaključeno poluvrijeme.