Prva liga FBiH: Čelik pregazio Jedinstvo, Slobodi samo bod

Danas je odigrano osam utakmica 27. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u kojem je nastavljena utrka za prvo mjesto i plasman u najviši rang.

U toj utrci nalaze se dvije ekipe, Sloboda i Stupčanica, a obje su danas “kiksale”. Sloboda je remizirala s Tomislavom u gostima rezultatom 0:0, a istim rezultatom je završen duel Radnika i Stupčanice.

Time su obje ekipe ostale na četiri boda razlike. Sloboda je prvoplasirana sa 60, dok drugoplasirana Stupčanica ima 56, piše SC Sport.

Visoku pobjedu nad Jedinstvom na “Bilinom polju” ubilježio je Čelik, rezultatom 3:0. Strijelci za “Crno-crvene” bili su Međuseljac u 32., Hamzić u 83. i Mehić u trećoj minuti nadoknade vremena.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak izborila je Zvijezda koja je slavila kod već otpisane Mladosti u Doboju kod Kaknja sa 3:0. Utakmica je riješena u drugom poluvremenu pogocima Vujića u 64., Tallisona u 86. i Rakića u trećoj minuti nadoknade vremena.

Od ostalih utakmica izdvajamo pobjedu Bratstva nad Simm Bauom, Goražda nad Gradinom, Gornjeg Rahića nad Budućnosti, te TOŠK-a nad Rudarom.