PREMIJER LIGA BiH: Tuzla City u gostima pregazio GOŠK

Novajlijama u Premijer ligi Bosne i Hercegovine očigledno će biti potrebno vrijeme da se priviknu na viši nivo fudbala u odnosu na entitetske lige.

Nakon Zvijezde 09 (sinoć poražena od Veleža 5:0), danas je poraz doživio i GOŠK, od kojeg je u Gabeli sa 4:1 bolji bio Tuzla City.

Mnogo je bolje u meč ušao domaćin, a publika u Gabeli radovala se već u 4. minuti, kada svoj prvijenac na debiju postiže Staniša Mandić.

Pritiskao je GOŠK i nakon pogotka i tražio drugi gol, ali uslijedio je hladan tuš u 24. minuti.

Lijepu akciju su odigrali igrači Tuzla Cityja, a Alen Mašović je nakon povratne lopte sa 16 metara matirao Bobića za 1:1.

Drugo poluvrijeme potpuno je pripalo timu iz Simin Hana, koji nakon dominacije u 53. minuti stižu do preokreta. Strijelac je bio Irfan Hadžić.

Potpuno ofanzivno je nakon toga krenuo GOŠK, a znalački to koriste gosti, koji u 59. minuti preko Hadžića, koji postiže svoj drugi gol, dolaze do 1:3.

Tuzla City je lagano nakon toga čuvao prednost, a u 82. minuti tačku na utakmicu i na svoju fenomenalnu partiju stavlja Mehanović, koji pogađa za konačnih 4:1.