Posušje slavilo na Tušnju i Tuzla City gurnuo u velike probleme

Porazom na domaćem terenu protiv Posušja, ekipa Tuzla Cityja ostala je u lošoj poziciji kada je riječ o borbi za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Posušje je u Tuzli slavilo sa 1:0.

Dosta tvrda utakmica odigrana je u Tuzli, a na prvu priliku se čekalo do 15. minute. Domaći su napravili dobru akciju, Jašarević je dodao do Mehanovića koji šutira pored gola.

Nakon toga se praktično ništa ozbiljno nije desilo na terenu sve do 39. minute kada se iznenada Vrgoč našao u prilici, ali šutira visoko preko gola.

Varnice na terenu viđene su tri minute kasnije. Malo ranije domaći su tražili penal, a nakon toga gosti su imali dobru priliku, ali Boban nije dobro reagovao.

Drugo poluvrijeme krenulo je prilikom u 54. minuti. Kontra gostiju, Rozić izlazi sam na Lolića, ali šutira malo pored gola.

Mirisalo je sve na vodstvo gostiju, a upravo to se dogodilo u 58. minuti. Centaršut Lučića sa lijeve strane, a Vrgoč matira Lolića.

Nakon toga domaći su krenuli igrati dosta bolje, ali nisu uspjeli doći do poravnanja do kraja susreta. Mehanović je u 72. minuti šutirao sa dvadesetak metara, ali brani Galić.

Sjajna kontra igrača Posušja u 78. minuti, Pavković šutira sa 16 metara, ali lopta ide malo preko gola.

Veliku priliku za poravnanje domaći su imali u 84. minuti utakmice. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru gostiju Galić izlazi kao pobjednik.

Posljednji minut regularnog toga utakmice donio je priliku za Tuzla City. Bihorac je bio sam na sedam metara, ali njegov udarac brani Galić.

Nakon poraza na domaćem terenu ekipa Tuzla Cityja ostala je na 10. mjestu sa 19 osvojenih bodova. Isto toliko ima i Igman koji je poziciju iza njih, ali ima utakmicu manje.

Sa druge strane Posušje se sada nalazi na šestom mjestu na tabeli sa 31 osvojenim bodom. Dodajmo da šef struke domaće ekipe Slavko Petrović ni danas nije s klupe vodio svoje izabranike s obzirom da mu još uvijek nije završena sva potrebna papirologija za registraciju i možda i ova činjenica najbolje govori o situaciji u redovima Tuzla Cityja.

FK Tuzla City – FK Posušje 0:1