Borac slavio u sudijskoj nadoknadi protiv Željezničara

Završena je derbi utakmica 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a lider na tabeli Borac je ostvario novu pobjedu nad Željezničarom.

Domaća ekipa je već u 6. minuti došli do vodstva preko Kvržića.

Isti igrač je poveo odličnu akciju u 25. minuti, dodao je Čaviću ovaj upošljava Lukića koji pogađa za 2:0.

Ipak, Plavi su ubrzo smanjili na 2:1. Galić je uspješno pronašao Krpića koji smanjuje vodstvo na 2:1 u 29. minuti.

U nastavku Plavi stiži do 2:2 u 68. minuti. Mijatović je htio ispucati loptu koja pogađa Krpića i završava u golu. Kada se očekivao kraj Borac u sudijskoj nadoknadi stiže do 3:2 nakon pogotka Jokića iz gužve.

BORAC: Mijatović, Jokić, Čelić, Jurilj, Grahovac, Subić, Lukić, Kvržić, Čavić, Blagaić i Nišić.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Dubačkić, Kosorić, Galić, Jašarević, Mekić, Biber, Štilić, Boljević, Drljoi Krpić.