Očekivano, Leipzig pomeo Young Boyse - Milan i Newcastle remizirali 0:0

Njemački bundesligaš je poveo već u trećoj minuti utakmice preko Simakana, ali do kraja prvog poluvremena domaćin je uspio izjednačiti.

Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Elia koji je postigao zaista majstorski pogodak za 1:1. Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao.

U nastavku utakmice Leipzig dolazi do pobjede, a prvo je postignut pogodak u 74. minuti utakmice, kada je Schlager sa velike udaljenosti pogodio “malu mrežicu”. Konačan rezultat od 3:1 postavio je Šeško u sudijskoj nadoknadi drugog dijela, piše sport1.

Duelom Milana i Newcastlea na San Siru započela je nova sezona Lige prvaka. Meč je završen bez golova, a mnogo zadovoljniji rezultatom mogu biti Englezi.

Newcastleu je ovo prvo učešće u ovom takmičenju nakon 20 godina pauze, a u prvom poluvremenu se osjetila impresioniranost novim izazovom.

Milan je kreirao prilike, a engleski tim je imao dosta sreće. Na prvu ozbiljniju priliku čekalo se do 14. minute kada Olivier Giroud nije uspio poslati loptu u mrežu budući da je golman Pope sjajno reagovao.

U 32. minuti nova prilika za Rossonere. Opet je Giroud dočekao centaršut u kaznenom prostoru i pucao, ali nije bio precizan. Nešto kasnije i Pobega pokušava, no ponovo neprecizno.

Započeo je Milan ofanzivno i drugi dio. U 52. minuti Krunić upošljava Florenzija, Italijan nakon solo prodora šutira sa distance, međutim lopta ide daleko pored gola.

Veoma blizu pogotka Milan je bio u 62. minuti. Rijnders je prevario dva fudbalera gostiju, uputio udarac sa ruba šesnaesterca, ali golman Newcastlea je ponovo bio na mjestu.