Novi šok za Chelsea, United na Hojnuldov i Garnachov pogon do nove pobjede

Novo razočaranje priredili su fudbaleri Chelseaja navijačima na Stamford Bridgeu. Blistao je Brazilac Matheus Cunha.

Londonski Plavcu ugostili su tim Wolverhamptona i izgubili pred svojim fanovima sa 4:2!.

A počelo je sjajno za domaćim tim. Moises Caicedo je žargonskim riječnikom spojio sa golom Colea Palmera, a bivši igrač Cityja lako je savladao portugalskog golmana Josea Sa. Bilo je to u 19. minutu.

Međutim, samo tri minuta kasnije upravo je Caicedo pogriješio na sredini terena. U nastavku akcije gol za goste postigao je Brazilac Matheus Cunha. Ili je bolje reći da je to bio autogol njegovog čuvenijeg zemljaka Thiaga Silve, koga je lopta pogodila i potpuno promijenila pravac. Đorđe Petrović nije mogao ništa.

Slična situacija i u 43. minutu. Ovog puta je šutirao Alžirac Ryan Ait-Nouri, lopta je na putu do gola pogodila Axela Dissasija i prevarila srpskog čuvara mreže – 1:2.

Iznenađenje na pomolu…

Pokušao je Mauricio Pochettino da u poluvremenu povrati svoje igrači od šoka, ali nije vidjelo. Razigrao se Matheus Cunha. Prvo je u 63. minutu iskoristio asistenciju Pedra Neta, a onda u 82. minutu realizovao jedanesterac, koji je prethodno skrivio Malo Gusto.

Do kraja meča iskusni Thiago Silva samo je ublažio poraz Chelseaja. Nešto ranije je Manchester United pobijedio West Ham, dok su Bournemouth i Nottingham Forest igrali neriješeno 1:1.

Hojlund proradio

Fudbaleri Manchester Uniteda vezali su drugu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi, što im je donijelo skok na šesto mjesto na tabeli. Preskočili su upravo West Ham, koga su poslije velike borbe savladali na Old Traffordu – 3:0 (1:0).

Čekićari su imali dobre trenutke, ali su na kraju ubjedljivo poraženi.

Poveli su Crveni đavoli golom Rasmusa Hojlunda, momka koji je upravo danas proslavio 21 rođendan. Sam sebi je podario lijep poklon. Prihvatio je loptu od Casemira, pošao ka golu gostiju i sjajno završio akciju.

Dugo su čekali navijači Uniteda da mladi Danac “proradi“ u Premijer ligi, od početka septembra, a onda je uslijedila prava serija golova. Ovo je četvrta vezana utakmica u elitnoj engleskoj ligi na kojoj je Hojlund bio strijelac (Nottingham Forest 1:1, Tottenham 2:2, Wolves 4:3, West Ham 3:0).

Interesantan podatak i za statističare: Rasmus Hojlund je tek drugi fudbaler u historiji Premier lige, koji je postigao gol na 21. rođendan. Prije njega to je uspjelo samo Noelu Vilanu iz Coventryja decembra 1995.

Bivši menadžer Crvenih đavola David Moyes morao je na poluvremenu da mijenja golmana, umesto povređenog Areole između stativa je stao veteran Lukas Fabijanski i već poslije četiri minuta je kapitulirao. Šutirao je Alejandro Garnacho, lopta je pogodila Marokanca Nayefa Aguerda i završila u golu – 2:0.

Talentovani Argentinac bio je izuzetno raspoložen za igru. Odličnu partiju krunisao je drugim pogotkom u 84. minutu. Četvrtim u PL od početka sezone, prenosi N1.

Ovo je treća vezana pobeda za ekipu Erika Ten Haga u svim takmičenjima (dve u Premier ligi i jedna u FA kupu).

U narednom kolu i jedne i druge čekaju derbi mečevi, West Hama protiv gradskog rivala Arsenala, Manhceseter Uniteda protiv Aston Ville u Birminghamu (11. februara).