Nastavlja se agonija Manchester Uniteda

Fudbaleri Brightona pobijedili su Manchester United u gostima sa 2:1, dok su Leicester i Brantford odigrali 2:2.

PETER POWELL/EPA

U crvenom dijelu Manchestera se nastavlja ista priča i izgleda da definitivno nije do trenera. Erik Ten Hag je neslavno započeo mandat na “Old Trafordu”.

United je bio nemoćan, kao i u većem dijelu prošle sezone. Opasni Brighton ga je dva puta surovo kaznio u prvom poluvremenu preko sjajnog Paskala Grosa. Odbrana Uniteda je naivno ispala u 30.minuti, Wellbeck je izbjegao ofsajd, našao Grosa, a ovaj pogodio mrežu za vodstvo.

De Gea je devet minuta kasnije ponovo izvadio loptu iz mreže, a strijelac je ponovo bio Gros.

Ulaskom Ronalda krenuo je i veliki pritisak na Brighton, koji je brzo urodio plodom.

Domaćin je smanjio na 1:2 u 68. minutu. Bio je čudan gol, koji je pao poslije meteža u petercu Brightona. Na kraju je Mekalister postigao autogol, a sve zasluge idu Dalotu.