Luka Juričić nije bezveze igrač: S dva gola Pyuniku donio prolaz u treće pretkolo Lige prvaka

Pobjedom od 4:1 u revanšu Pyunik iz Jerevana eliminirao je luksemburški Dudelange i plasirao se u treće pretkolo Lige prvaka. Junak gostiju bio je bivši igrač Želje, Luka Juručić.

Dudelange prvi poveo u 21. minuti preko Hassana, da bi Pyunik poravnao rezultat tri minute kasnije golom koji je postigao Juninho.

A onda je početkom drugog poluvremena u igru ušao Luka Juričić i već u 54. minuti zatresao mrežu domaćih.

Juričić je oduzeo loptu odbrambenom igraču Dudelange, a onda preciznim udarcem postigao gol za preokret svoje ekipe.

U tom trenutku, budući da je Dudelange prvi meč dobio rezultatom 1:0, Pyunik je imao rezultat koji ih vodi u produžetke.

Ipak, u nastavku je Otubanjo u 76. zabio za 3:1, da bi tačku na i i definitivan prolaz obezbijedio Juričić drugim golom u 85. minuti.