Kovačić sa dva gola donio Hrvatskoj pobjedu protiv Turske

Reprezentacija Hrvatske pobijedila je Tursku 2:0 u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Junak pobjede Hrvata s dva gola bio je Mateo Kovačić.

Momčad selektora Zlatka Dalića prvi ciklus kvalifikacija tako završava s četiri boda, nakon što je u prvom kolu na Poljudu remizirala s Walesom.

Švicarska je u Ženevi razbila Izraela sa 3:0, a sve je bilo gotovo na samom startu drugog poluvremena. Švicarci su poveli u finišu prvog poluvremena pogotkom Vargasa na asistenciju Rema Freulera. Freuler je asistent i u 48. minuti utakmice, a Amdouni pogađa za 2:0, da bi u 52. minuti Widmer pogodio za konačnih 3:0. Ekipa Murata Yakina kreće tako sa dvije pobjede i gol razlikom 8:0 u ove kvalifikacije i potvrđuju da su prvi favoriti za prvo mjesto u grupi I u kojoj su pored ove dvije reprezentacije Rumunija, Kosovo, Andora i Bjelorusija.

Rumunija je do druge pobjede također stigla pobjedom protiv Bjelorusije 2:1. Već u 19. minuti pogocima Stanciua i Burce Rumuni imaju 2:0 i sigurno su čuvali svoju prednost do gotovo samog kraja kada Morozov na trenutak vraća neizvjesnost u meč, ali ipak Rumuni privode meč kraju i slave očekivanu pobjedu.

Kosovo je razočaralo svoje navijače na stadionu “Fadil Vokri” odigravši samo 1:1 protiv slabašne Andore. Edon Zhegrova je u 59. minuti pogodio za 1:0 i činilo se da će Kosovo konačno slomiti otpor reprezentacije sa Pirineja, ali tako nije mislio Berto Rosas koji koristi slabu reakciju odbrane Kosova na prekidu i glavom pogađa za izjednačenje.