Turska savladala Latviju i osigurala nastup na Evropskom prvenstvu

Fudbalska reprezentacija Turske osigurala je nastup na Evropskom prvenstvu 2024. godine večerašnjom uvjerljivom pobjedom nad Latvijom u sedmom kolu kvalifikacija.

Večeras su igrane utakmice sedmog kola kvalifikacija za EURO 2024, a među najzanimljivijim duelima bili su dueli Turske Latvija i Vels – Hrvatska u grupi D.

Turska je kao lider grupe na stadionu u Konyi dočekalo Latviju i slavila pobjedu rezultatom 4:0.

Gol za vodstvo turskog nacionalnog tima postigao je Yunus Akgun u 58. minuti meča, a za konačnih 4:0 u završnici meča su pogodili Cenk Tosun dva puta i jednom Kerem Akturkoglu.

Tako je selekcija Turske osigurala jedno od prva dva mjesta u grupi i direktni plasman na EURO koji se naredne godine igra u Njemačkoj.

U drugom meču ove grupe Vels je dočekao selekciju Hrvatske u Cardiffu i slavio također važnu pobjedu rezultatom 2:1, kojom je i pretekao Hrvatsku na tabeli, direktnog konkurenta u nastavku borbe za drugu poziciju koja vodi na EURO.

Golove za Vels postigao je Harry Vilson, a utješni gol za Hrvatsku postigao je Mario Pašalić.

Turska je trenutno lider grupe D sa osvojenih 16 bodova iz sedam odigranih mečeva. Vels i Hrvatska imaju po deset bodova i po meč manje od Turske. Armenija u ovoj grupi ima sedam bodova, a Latvija je na dnu tabele s tri boda.