Košarkaši Crvene zvezde će dobro zapamtiti Džanana Musu!

Fenomenalan meč u 32. kolu Eurolige odigrali su Real Madrid i Crvena zvezda. Rezultatski nije bio puno značajan. Real je osigurao prvo mjesto nakon regualrnog dijela, a Crvena zvezda je ostala bez šansi za play-off.

U takvoj situaciji oba tima su igrala rasterećeno i ponudila nam jednu odličnu i na kraju ubzudljivu utakmicu u kojoj je slavila ekipa Reala rezultatom 101:94.

Crvena zvezda je odlično otvorila susret, bili su većinom u vodstvu. Dobili su prvu četvrtinu sa 21:20, a na poluvremenu su imali prednsot 47:44.

Treći period je protekao u egalu 28:28, a u posljednjoj četvrtini na krilima naše Džanan Muse Real se ponovo vratio u egal nakon period dobre igre Zvezde.

Na kraju uzbudljiva utakmica, rezultatska drama i konačnih 101:94.

Džanan Musa je igrao sjajan meč i postigao je nekoliko ključnih poena, a u posljednjoj četvrtini je u dva vezana napada zabio sedam poena i digaop ubliku na noge.

Prvo je Musa pogodio trojku uz faul, zatim i polaganje uz faul, a oba puta je iskoristio slobodno bacanje nakon faula.

Na kraju utakmice Džanan Musa je bio ubjedljivo prvo ime Reala sa 30 poena, četiri skoka i dvije asistenijce.

U redovima Reala istakao se i Hezonja sa 20 poena, pet skokova i dvije asistencije, Yabusele je postigao 16 poena i dodao pet uspješnih skokova.

Kod Crvene zvezde Nedović je bio fenomenalan sa 30 poena, Hanga je imao učinak od 19 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Real Madrid je lider Eurolige dva kola prije kraja regualrnog dijela s omjerom 26-6, dok je Crvena zvezda na 16. poziciji s omjerom 11-21.