Jokić ponovo dominirao protiv oslabljenog Phoenixa

Nuggetsi su ostvarili četvrti vezani trijumf u NBA ligi, a žrtva je u Koloradu bila oslabljena ekipa Phoenix 126:97. Meč koji je riješen praktično u prvom poluvremenu, a Nikoli Jokiću nedostajala je jedna asistencija da upiše 12 triple-double u sezoni.

Jokić je za manje od 29 minuta na parketu upisao 21 poen (10/15 šut iz igre), imao 18 skokova i devet uspješnih dodavanja. Nije ni ulazio u igru u posljednjoj četvrtini.

Denver je lako rešio oslabljenje Sunse. Phoenix je pored od ranije povrijeđenih Bookera i Chrisa Paula, na ovom meču igrao i bez prvog centra Deandre Aytona. Nisu imali nikakvu šansu protiv raspoloženiih grumenja.

Nakon prve četvrtine Denver je imao plus šest, a na poluvremenu velikih 16 poena viška. Riješili su i treći dio igre sa plus devet, što im je omogućilo da se glavne zvijezde odmore u posljednjih 12 minuta.

Pored Jokića i Hilland je upisao 21 poen, dok je Jamal Murray imao 16 poena. U redovima Phoenixa najefikasniji je bio Craig, nekadašnji as Denvera, koji je stigao do 16 poena.

Denver je i dalje sa Memphisom najbolji tim Zapada sa skorom 28:13, dok je Phoenix sedmi u konferenciji sa odnosom 21:22. U noći između petka i subote Nuggetsi gostuju Los Angeles Clippersima.