Jokić namjestio nišanske sprave i srušio aktuelnog šampiona

Košarkaši Denver Nuggetsa savladali su Golden State Warriorse, aktuelnog šampiona NBA lige, u predsezonskom meču rezultatom 119:112.

Ekipe su u meč ušle sa najjačim petorkama, sa izuzetkom Brucea Browna koji je našao svoje mjesto tu prije Jamala Murraya koji izaziva sve veću bojazan jer je propustio treći meč u nizu.

Na drugoj strani je od starta zaigrao Klay Thompson kako je Steve Kerr i najavio i svih 16 minuta odigrao u prvom poluvremenu tokom kojih je postigao 18 poena.

Biće veteranu potrebno vremena da se dodatno uhoda i odigra 30+ minuta, ali je i sa ograničenom minutažom bio protagonista najboljeg dijela utakmice ekipe iz San Franciska kada su tokom druge četvrtine postigli 36 poena i tako preokrenuli rezultat nakon prvih 10 minuta poslije kojih su prednost imali Nuggetsi.

Inače, čini se da je došao i kraj drami kod Warriorsa nakon što je, poslije nekoliko propuštenih mečeva, zaigrao Draymond Green. Parket je dijelio sa Jordan Pooleom kojeg je Thompson “vratio” na ulogu “šestog igrača” i nije bilo nikakvih znakova da među njima ima bilo kakvog neslaganja.

Zbog pada NBA sajta usljed nestanka struje, nije bilo moguće pratiti statistiku igrača, ali ono što se zna jeste da je Jokić meč završio sa 21 poenon (7/7 iz igre) uz četiri skoka.