Ostalo

Formula 1: Max Verstappen starta prvi sutra u Japanu

Holandski vozač Formule 1 i svjetski prvak Max Verstappen, koji nastupa u bolidu Red Bulla, osvojio je prvu startnu poziciju za sutrašnju čtvrtu utrku sezone, koja će biti vožena u Japanu.

Na jednoj od najtežih svjetskih pisti “Suzuka“ u Japanu danas su vožene kvalifikacije za startne pozicije, a na 5,8 kilometara dugoj stazi Verstappen je imao najbolje prolazno vrijeme.

Holanđanin je ostvario vrijeme 1.28.197, čime je osvojio sve od četiri ovosezonske pole pozicije. Drugi u trci za Veliku nagradu Japana sutra će startati Meksikanac Sergio Peres, također iz Red Bulla, sa zaostatkom od 0.066 sekundi.

Britanac Lando Norris, iz McLarena, koji je za Verstappenom imao zaostatak od 0.292 sekundi, osvojio je treće startno mjesto.

Utrka na stazi “Suzuka” vozi se sutra s početkom u 07:00 sati.