Fantastičan meč u Konjicu, Velež slavio ubjedljivu pobjedu

Fantastičan meč su odigrali Igman i Velež u Konjicu u okviru 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Završilo je 2:4 za mostarski tim.

arhiva

Na prvo veliko uzbuđenje čekalo se do 9. minute. Igman je stigao u vodstvo preko Ramića. Čubrilo je centrirao iz kornera, odbrana Rođenih je loše intervenisala i iskusni Ramić je lagano pospremio loptu u mrežu.

Veoma brzo Velež poravnava rezultat. Guliashvili je centrirao sa lijeve strane, a Vehabović nakon drugog puta pogađa mrežu za 1:1. Velež do vodstva stiže u 28. minuti. Opet su kombinirali Vehabović i Guliashvili, lopta je došla do Suljića koji vara Hamzića, piše N1.

Ni to nije bio kraj dešavanjima u prvom poluvremenu. Ponovo je Čubrilo odigrao glavnu ulogu, dodao do Bešagića koji odličnim udarcem matira golmana gostiju.

Mostarski tim je do vodstva došao u 54. minuti. Domić je uposlio Haskića koji rezantnim udarcem postiže svoj novi gol za Velež.

Igman je do kraja pokušavao stići barem do jednog boda, ali su se nekoliko puta domaći fudbaleri spetljali u izglednim situacijama. Rođeni su svoj četvrti gol na meču postigli u 94. minuti. Gulisahvili je sjajno pogodio za veliko slavlje armije navijača Veleža.

Velež je ovom pobjedom preuzeo lidersku poziciju na tabeli Premier lige BiH.