Džeko i društvo odigrali meč bez ispaljenog metka: Derbi okončan bez golova

Fenerbahče i Galatasaray su u 18. kolu turske Superlige podijelili bodove, a rezultat velikog turskog derbija bio je 0:0.

U siromašnom prvom dijelu nismo vidjeli praktički ništa osim sukoba Edina Džeke i Maura Icardija kada je Argentinac iznervirao Dijamanta koji ga je potom odgurnuo.

U nastavku su oba sastava nastavila sa opreznom igrom, a u 61. minuti susreta je zaprijetio Sebastian Szymanski čiji je udarac otišao pored gola Muslere.

Desetak minuta kasnije zaprijetio je i King, no njegov udarac nije ugrozio gol gostiju koji su najbolju šansu imali u 78. minuti susreta.

Nakon centaršuta s lijeve strane glavom je pokušao Abdulkerim Bardakci, ali je Livaković fantastičnom reakcijom spasio gol Fenera te je ostalo 0:0.

Ovi rivali će se ponovo susresti za pet dana u okviru turskog Superkupa koji se igra u Riyadhu dok će u Superligi Fener u sljedećem kolu gostovati kod Istanbulspora, a Galata će na svom terenu dočekati Konyaspor.