Košarka

DŽANAN MUSA PONOVO BRILJIRAO Real pobijedio Barcu i prošao u finale španskog prvenstva

Košarkaši Real Madrida nisu željeli ništa da prepuste slučaju i prvi meč loptu u "Blaugrani" su iskoristili za plasman u finale play-offa prvenstva Španije.

Dzanan Musa

„Nudili“ su se gosti iz prestonice katalonskom velikanu, ali kada je bilo najpotrebnije loptu u svoje ruke uzeo je Facundo Campazzo i završio posao 95:92 (28:20, 21:25, 23:31, 23:16).

Omaleni Argentinac je postigao četiri vezana poena u posljednjem minutu za 94:90 i odlazak u finale gdje čekaju boljeg iz duela Murcia – Unikaja (2-1).

Madriđani su spektakularno odigrali prvu četvrtinu u kojoj su ubacili pet trojki iz sedam pokušaja i osam od 11 šuteva iz igre za 28:20 poslije uvodne dionice. Barca je u 13. minutu, kod rezultata 23:33, ostala bez isključenog Jana Veselog, ali je od tog trenutka zaigrala znatno bolje.

Domaći su serijom 11:1 došli do 31:34 sredinom druge četvrtine, da bi se trojkama raspoloženih Jabarija Parkera i “Willya Hernangomeza pred odlazak na odmor približili na pola koša minusa.

Parker je u 24. minutu, prvi put poslije 7:6, donio prednost svom timu 57:55, a sve do finiša meča viđena je egal borba u kojoj nijedna ekipa nije imala više od četiri poena viška.

Ipak, snalažljivi Campazzo je u posljednjem minutu još jednom izrastao u junaka „Kraljevskog kluba“ i sa četiri vezana poena ovjerio mjesto u finalu ekipi Chusa Matea.

Najbolji u redovima Reala bio je Campazzo s 21 poenom, a vrlo dobar bio je i reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa koji je na parketu proveo 26 minuta. Za to vrijeme je ubilježio 14 poena, sedam asistencija i četiri skoka.Parker je bio jedini raspoložen kod Barcelone s 27 poena uz Hernangomeza koji je ubacio 17.

Realu i Barceloni ovo je bio deveti međusobni meč ove sezone i Madriđani su mnogo uspješniji – 7:2.