Košarka

Skromna partija Džanana Muse u iznenađujućem porazu Reala od Manrese

Košarkaši Real Madrid iznenađujuće su izgubili od Manrese u svom Wizink centru rezultatom 83:72 u 27. kolu ACB lige.

Tokom većeg dijela meča gosti su vodili, bilo je i +11 sredinom trećeg perioda, ali kada je Real u posljednjoj četvrtini prišao na -1, činilo se da ćemo ipak vidjeti očekivani epilog.

Međutim, Manresa odbija nalet kolektivnim naporom, a prelomnu trojku pogađa Badio za +7 na 1:26 do kraja.

Najbolji u redovima u pobjedničkom timu bio je upravio Badio sa 20 poena i 2 asistencije, dok je u redovima Madriđana najbolji bio Vincent Poirier sa 19 poena i 9 skokova.

Reprezentativac BiH, Džanan Musa proveo je 19 minuta na parketu i ubilježio 8 poena, 2 skoka i jednu asistenciju.

Real je i dalje prvi na tabeli ACB lige sa 27 pobjeda i 4 poraza, dok je Manresa na osmoj poziciji, posljednjoj koja vodi u doigravanje.