Sjajni Džanan Musa predvodio Real Madrid do finala Kupa kralja

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Kupa Španije, jer su savladali ekipu Valencije rezultatom 95:76.

musa

Bila je to jednosmjerna utakmica od početka do kraja, u kojoj su Madriđani imali dvocifrenu prednost već pred kraj prve četvrtine. Iako su košarkaši Valencije uspjeli tokom druge dionice spustiti razliku na manje od deset poena, od početka drugog dijela meča postojao je samo Real Madrid.

Džanan Musa bio je najbolji strijelac pobjedničkog tima sa 18 poena. BIšćanin je još skupio 5 skokova i 1 asistenciju za 23 i po minute koliko je proveo na parketu.

Najbolji u protivničkom timu bio je Davies sa 18 poena, a uz to je imao i 1 skok i 2 asistencijem.

Real Madrid sada očekuje protivnika u finalu Kupa kralja, a saznat će ga večeras, kada bude okončano drugo polufinale između Barcelone i Tenerifa.