Dončića stala šuterska serija, Nurkić zbog bolesti nije igrao u pobjedi Portlanda

Košarkaši Washingtona stigli su do šeste pobjede ove sezone.

Oni su pred svojim navijačima nanijeli peti poraz u sezoni ekipi Dallasa, 113:105, a Luka Dončić drugu noć zaredom nije bio raspoložen sa šuterske tačke gledišta.

Iako je postigao 22 poena, to je za njegove standarde ove sezone nešto slabiji učinak, s obzirom da je od početka sezone redovno postizao 30 i više koševa.

Dončić je za 39 minuta na parketu imao 8/21 iz igre, pogodio je 3/8 za tri poena, čak i sa linije penala to nije bilo sjajno, 3/9.

Tome je dodao devet skokova uz šest asistencija i dvije ukradene lopte, ali možda bi Teksašani i bolje prošli da su imali malo više koncentracije.

Kod Mavericksa, najefikasniji je bio Spencer Dinwiddie sa 33 poena, Tim Hardaway je ubacio 16, a Dwight Powell 14 poena.

U redovima pobjednika, blistao je Kyle Kuzma koji je postigao 36 poena uz 11 skokova i šest asietncija. Rui Hachimura je dodao tome 23 poena.

Dallas je poslije prve dvije četvrtine imao prednost od tri poena, (61:58), vodili su do sredine treće četvrtine i sa šest poena, ali su podbacili u finišu.

Washington je tokom posljednjih 12 minuta imao maksimalnih 14 poena razlike i na kraju zabilježio siguran trijumf.

Portland je kao gost slavio protiv New Orleansa sa 106:95.

Imali su Pelicansi prednost na poluvremenu od 57:51, ali nisu uspjeli da je sačuvaju.

Odigrali su veoma loše posljednje dvije četvrtine i tome platili ceh.

U timu Blazersa, istakli su se Jerami Grant sa 27 i Anfernee Simons sa 23 poena, dok je naš Jusuf Nurkić bio van tima zbog bolesti.

U ekipi New Orleansa najraspoloženiji je bio Zion Williamson sa 29 poena.