'Derbi' grupe C: Amerikanci pokazali da samo zlato dolazi u obzir, Grčka bez šansi...

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država pobijedili su Grčku u meču drugog kola grupe C i tako, očekivano, osigurali prolazak u drugu fazu Svjetskog prvenstva. Konačan rezultat na kraju je glasio 109:81.

Prva četvrtina protekla je u poprilično izjednačenoj igri s obje strane, a nakon deset minuta, rezultat je glasio 23:19 za Amerikance. Ipak, do poluvremena su zaigrali nešto bolje, pa su na pauzu otišli s vodstvom od 50:37.

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država dodatno su povećali svoje vodstvo za deset poena u trećoj četvrtini, pa su do kraja samo mirno priveli meč kraju i došli do trijumfa.

Na kraju, konačan rezultat glasio je 109:81, a Amerikance je do pobjede nosio Revaes kao najefikasniji košarkaš. Ubacio je 15 poena, a pratili su ga Brunson i Edwards s ubačenih 13 poena.

U poraženom timu se istakao Papagiannis s ubačenih 17 poena.