Dalić: Sve u svemu, neprepoznatljiva Hrvatska

Nakon poraza u Osijeku od Turske rezultatom 0:1 u kvalifikacijama za EURO 2024, selektor hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić poručio je kako igra nije bila na dostojnoj razini za pobjedu te kako je poraz zaslužen, javlja Anadolija.

“Bitno je shvatiti da ovo nije tragedija, desi se nakon dvije i pol godine velikog uspona i uspjeha da dođe jedna utakmica kakva je bila jučer. Šteta zbog navijača u Osijeku i moja isprika na tom porazu, ali ponavljam, nismo u tragediji, još uvijek sami odlučujemo o sebi, sve je u našim rukama, ali ukoliko ponovimo ovo prvo poluvrijeme, pogotovo protiv Velsa, bit ćemo u velikim problemima.

Drugo poluvrijeme smo se popravili, bili agresivniji, ali bili smo nemoćni i nismo ostvarili situacije i šanse koje bi nas dovele do gola, do poravnanja. Sve u svemu, zaslužen poraz“, izjavio je dan nakon ogleda u Osijeku izbornik Dalić.

Ocijenio je kako je njegova momčad od prve minute utakmice pokazivala često nesigurnost i paniku, kako oba stopera, tako i ostali, što je proizvelo nered kod gola.

Dodao je kako je golman Dominik Livaković prije primljenog gola uspješno spasio dvije situacije, no i da je nepotrebno izašao kada je primio gol turskog napadača lobom.

Uz dio ključnih igrača koji su bili ozlijeđeni, kao dio problema Dalić je naveo nestandardnost igre reprezentativaca u svojim klubovima.

“Sve u svemu, neprepoznatljiva Hrvatska i nakon dvije i pol godine sjajnih utakmica dođe jedna ovakva. Idemo dalje“, naglasio je Dalić.

Ocijenio je kako će predstojeća utakmica kvalifikacija za EURO 2024. protiv Velsa u Cardiffu, u gostima, za Hrvatsku biti izuzetno zahtjevna, zbog euforije domaćina i navijača, te kako će do pobjede Hrvatsku dovesti isključivo presing i stalno traženje pogotka, a ne povlačenje.

“Moramo se spremiti u ova dva naredna dana i promijeniti igru protiv Velsa“, istaknuo je Dalić.

Tri boda koja bi donijela pobjeda u Cardiffu Hrvatsku bi dovela korak bliže Evropskom prvenstvu.

Hrvatski izbornik je komentirao i skupinu navijača koja je na osječkim tribinama pjevala stihove ustaške pjesme:

“Nije mi jasno da dođe skupina od 20 ljudi i onda poništi sve što napravi 15.000 ljudi. Nije mi jasno tko to organizira i rješava, dogovara. Jer, doći s takvom idejom i napraviti takav problem, kome to treba. Ne razumijem da se konstantno tako nešto dešava. Nisam to čuo osobno na stadionu, bio sam u svom filmu, čuo sam o tome kasnije.

Žao mi je, ne razumijem to. Tijela koja donose odluke trebaju shvatiti da to nije cijeli stadion nego tek nekoliko desetaka ljudi. Oni znaju tko su ti ljudi i to treba riješiti.“

Hrvatska nogometna reprezentacija 15. oktobra u Cardiffu od 20.45 sati protiv Velsa igrat će utakmicu grupe “D“ kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj.