Crnogorci s velikim problemima stižu u Zenicu na megdan BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine će u petak u Zenici dočekati selekciju Crne Gore i tražiti pobjedu s kojom bi osigurali prvo mjesto u grupi 3 Ligi Nacija.

Prvi meč ove dvije reprezentacije odigran je 11. juna ove godine. Zmajevi su poveli golom Menala u 62. minuti, a poravnao je Marušić u 77. minuti i postavio konačnih 1:1.

Našoj reprezentaciji je potrebna pobjeda kako bi osigurali prvo mjesto u grupi, izborili A Ligu Nacija naredne godine, te izborili baraž za naredni Euro.

Crna Gora ima određenih problema pred susret u Zenici. Jedan od najboljih igrača, Stefan Savić iz Atletico Madrida ima povredu mišića i nije igrao od 21. augusta, piše Reprezentacija.ba.

Stevan Jovetić, napadač Herthe, također ima problema s povredom. Od 27. augusta nije igrao, a na posljednjoj utakmici u Bundesligi je bio na klupi.

Stefan Mugoša je treći fudbaler koji je povrijeđen u reprezentaciji. Napadač japanskog Kobea nije na terenu od 13. augusta.

Utakmica BiH – Crna Gora igra se u petak od 20:45 sati. Zmajevi se danas okupljaju u Zenici gdje će trenirati do ključnog meča Lige Nacija.