Cristiano ne namjerava da stane: 848. gol i 275. asistencija

Asistencija Andersonu Talisci u 32. minutu za vodstvo, a onda i pogodak sa bijele tačke za pobjedu na neugodnom gostovanju na "Princ Abdul Aziz bin Musaed" stadionu u Hailu.

Cristiano Ronaldo obilježio je još jedno, 8. kolo saudijske Pro lige u kojem je postigao 848. gol i zabilježio 275. asistenciju u nezaboravnoj karijeri. Na kraju: Al Taee Al Nassr 1:2 (0:1).

U međuvremenu, „desetka“ domaćih Virgil Misidjan izveo je fantastičnu kontru sa asistentnom Abdulrahmanom Mohammedom Al Hartijem, istrčao sam pred Navafa Al Akidija i savladao ga za izjednačenje u 79. minutu, piše N1.

Ne i za osvojen bod u duelu sa jednim od favorita za titulu, zahvaljući situaciji iz 87. minuta kada je lopta poslije nepreciznog udarca Seka Fofane glavom pogodila u ruku jednog od defanzivaca domaćih, a VAR soba sugerisala sudiji Matthew Kongeru s Novog Zelanda da ima elemenata za najstrožu kaznu.

Konger je prihvatio sugestiju, pokazao na „kreč“, a 38-godišnjem Portugalcu nije trebalo reći dva puta – pogodio je i vratio Al Nassr na treće mjesto tabele iza vodeći Al-Ittihada i Al-Taawouna.