Bullsi zaustavili seriju 76ersa, Randle za Knickse ubacio 57 koševa

Chicago je poslije dva produžetka savladao Philadelphiju u gostima 109:105 i napravio veliki korak ka plasmanu u play in, preko koga će pokušati da izbore play off NBA lige.

Vučević i ekipa su tek poslije 58 minuta slomili otpor 76ersa, koji su prije ovog meča predvođeni odličnim Embiidom bili u seriji od osam pobjeda.

Ključ uspjeha leži u činjenici da su Bullsi uspjeli da u četvrtoj četvrtini i u produžetku zaustave odličnog centra Philadelphije, koji je uprkos 37 poena i 16 skokova u poslednja 22 minuta upisao samo osam poena od čega četiri sa linije penala.

U drugom produžetku u penal završnici Bullsi su bili sigurniji, a najviše se istakao De Rozan. Bek Bullsa je na kraju imao 25 poena i osam skokova. Poen više upisao je Zack LaVine, dok je Nikola Vučević stigao do double-double učinka sa 21 poenom i 12 skokova.

Pored Embiida kod Philadelphije se istakao Maxey a 22 poena, dok je podbacio James Harden, koji je imao samo pet poena uz očajan šut iz igre 2/14.

Dallas se muči bez Luke Dončića. Mavsi su posle poraza od Memphisa 112:108 ispali sa šestog mesta na Zapadu koje vodi direktno u play off, a kako sada stvari stoje očekuje ih velika borba da uđu u doigravanje, jer je čak sedam ekipa u borbi za pet pozicija za mjesto u play innu.

U Memphisu su pregaženi u posljednjoj dionici u kojoj su domaći nadoknadili minus od 13 poena i došlo do vrijednog trijumfa bez Ja Moranta, koji se još nije vratio na parket. Kod pobjednika najbolji je bio Jackson sa 28 poena, dok je kod gostiju isti učinka imao Kyrie Irving.

Golden State, aktuelni šampioni, probili su se na šesto mjesto pobjedom protiv Houstona u Teksasu 121:108. Warriorse se nosili Steph Curry sa 30 i Thompson sa 29 poena.

Knicksima nije bilo dovoljno ni 57 poena Randlea sa pobjedi Minnesotu, koja je slavila u Maddison Square Gardenu 140:134. Julius Randle ubacio je 57 koševa u malo manje od 37 odigranih minuta za Knickse. Ukupan šut iznosio mu je 19/29, a za tri poena 8/14. Brojem koševa izjednačio se na trećem mjestu pojedinačnih najboljih učinaka u historiji franšize. Više od njega za Knickse su zabili tek Carmelo Anthony (62) i Bernard King (60), a jednako toliko postigao je Richie Guerin.

Randle je postao i rekorder kluba i to u dvije kategorije. Odigrao je fantastičnu treću četvrtinu susreta i uz 5/6 za tricu, 3/4 s crte slobodnih bacanja i ukupnim šutom 9/10 ubacio 26 poena. Nikad niti jedan igrač Knicksa nije uspio ubaciti toliko tokom jedne četvrtine. Također, prvi je igrač u historiji franšize koji je u istoj utakmici ubacio barem 55 poena uz osam pogođenih trica.

Charlotte je bio bolji od Indiane 115:109, dok je Utah savladala Sacramento 128:120.