Jokić ispisao historiju NBA: 100. triple-double u karijeri!

Nikola Jokić, je u novoj pobjedi Denvera uspio da ostvari 100. triple-double u karijeri.

Jokić je u pobjedi Denvera u gostima protiv Houstona od 133:112 postigao 14 poena uz 11 skokova i 10 asistencija i tako postao tek šesti igrač sa najmanje 100 triple-doubleova u karijeri.

Za svega 27 minuta uz odmor tokom cijele četvrte četvrtine Nikola je ostvario ono što je do sinoć uradilo svega šest igrača u historiji NBA lige, a za to su svakako zaslužni i njegovi saigrači koji su bili fantastični.

Jamal Murray postigao je 32 poena uz šest asistencija, dok je efikasan meč odigrao i Michael Porter Jr. koji je meč završio sa 17 poena uz sjajnih 7/11 iz igre. Dvocifreni su u dresu Nuggetsa bili još Brown (15), Caldwell-Pope (14) i Aaron Gordon (11), dok je na drugoj strani Ison ubacio 17 zajedno sa Jaylenom Greenom.

Denver je već u prvoj dionici steKao velikih 17 poena prednosti, a iako su u drugoj četvrtini igrači Houstona smanjili na jednocifren zaostatak, ali je početkom drugog poluvremena bilo 26 razlike i sve je bilo riješeno.

Ubrzo potom Jokić je i zvanično ostvario historijski triple-double, nakon čega je napustio teren i odmarao do kraja meča.

Denver je i dalje ubjedljivo prvoplasirani na Zapadnoj konferenciji sa skorom 44-19 ispred Memphis Grizzliesa koji su na 37-23.

Rezultati:Atlanta – Washington 116:119Brooklyn – Milwaukee 104:118Toronto – Chicago 104:98Memphis – LA Lakers 121:109Oklahoma City – Sacramento 117:123Dallas – Indiana 122:124Utah – San Antonio 94:102Golden State – Portland 123:105LA Clippers – Minnesota 101:108