Borussia Dortmund i sa deset igrača do sigurne pobjede nad Hoffenheimom

Večeras je odigrana prva utakmica šestog kola njemačke Bundeslige u kojoj su snage odmjerili Hoffenheim i Borussia Dortmund.

Večerašnjom utakmicom u Sinsheimu otvoreno je novo kolo Bundeslige. Borussia Dortmund je savladala domaći Hoffenheim rezultatom 3:1.

Prije utakmice održana je mala svečanost. Bivšem reprezentativcu Bosne i Hercegovine Erminu Bičakčiću uručen je poklon od domaćeg kluba. On je ovoga ljeta napustio klub u kojem je ubilježio 130 nastupa i u kojem je proveo najveći dio svoje karijere, te je očigledno ostavio dubok trag. Isti poklon je također uručen i Sebastianu Rudyju koji je zvanično završio svoju karijeru.

Utakmicu je bolje otvorila Borussija. U 18. minuti dolaze do vodstva pogotkom Fullkruga. Defanzivac Brooks je pogriješio i izgubio loptu na 16 metara, Brandt je ukrao i ostavio za Fullkruga kojem nije bilo teško postići pogodak.

U 24. minuti na drugoj strani Hummels također pravi veliku grešku. Prvo predaje loptu direktno u noge Stachu, a onda ga ruši u šesnaestercu svoje ekipe. VAR je dugo pregledavao ovu situaciju, jer je bilo nejasno da li je prekršaj bio van ili unutar šesnaesterca, ali je na kraju dosuđen penal. Siguran sa bijele tačke bio je Kramarić za 1:1.

U sudijskoj nadoknadi, kada se činilo da će se na poluvrijeme otići neriješenim rezultatom, Malen pravi prodor po desnoj strani, ubacuje loptu, golman domaće ekipe je kratko odbija ali na nju natrčava Reus i ponovo dovodi Borussiju u vodstvo. Sa vodstvom Borussije od 2:1 se i otišlo na poluvrijeme, piše Sport Centar.

U drugo poluvrijeme Hoffenheim je ušao agilnije i ofanzivnije nego što je igrao u prvom, ali to mu nije davalo rezultate. Sredinom drugog poluvremena Borussija ostaje sa deset igrača. Najprije je u 67. Bensebaini dobio prvi žuti karton zbog oštrog klizećeg starta, a samo četiri minute kasnije dobija i drugi žuti karton zbog napucavanja lopte van granica igrališta, što je značilo i crveni karton.

Nastavio je Hoffenheim sa ofanzivnom igrom i visokim pritiskom, ali i sa deset igrača ekipa Borussije Dortmund se uspješno odbranila. Štaviše, u 95. minuti Ryerson pravi veliki solo prodor po lijevoj strani, izlazi sam pred golmana domaće ekipe i postiže pogodak za konačnih 3:1.

Narednog vikenda Hoffenheim će gostovati Werderu, dok Borussiju Dortmund sredinom naredne sedmice očekuje domaća utakmica protiv Milana u drugom kolu Lige prvaka.

Šesto kolo Bundeslige:

TSG Hoffenheim 1:2 Borussia Dortmund (Kramarić (p) 25’ – Fullkrug 18’, Reus 45+2’, Ryerson 90+5’)