Borac slavio protiv Zvijezde 09, Sloga minimalno savladala Posušje

Banjalučani su većinom utakmice dominirali, iako su domaći imali više šansi za gol.

Fudbaleri Borca osvojili su nova tri boda, nakon što su uspjeli sa 1:2 savladati ekipu Zvijezde 09.

Banjalučani su većinom utakmice dominirali, iako su domaći imali više šansi da ugroze gol golmana Stjepanovića.

Dobro su domaći odolijevali napadima Borca sve do 44. minute kada je Zoran Kvržić iskoristio centaršut sa lijeve strane i sa peterca pogodio za 0:1.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti Dragan Čavić je udvostručio prednost Borca.

Zvijezda je tek tada zaigrala ozbiljnije, a domaći su smanjili prednost Borca u 75. minuti, a strijelac je bio Josip Ivančić.

Do kraja meča je mogla Zvijezda do izjednačenja, ali je gol gostiju spasio golman Stjepanović.

U drugom meču igranom u istom terminu, Sloga iz Doboja bila je bolja od Posušja rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Miloš NIkolić u 60. minuti meča.

Sloga je sada na petom mjestu i tri boda je iza FK Sarajevo, koje se sa Veležom bori za izlazak u Evropu sljedeće sezone.