Beogradski derbi: Crvena Zvezda slavila protiv Partizana

Crvena Zvezda slavila je u petak u beogradskom derbiju protiv vječitog rivala Partizana, rezultatom 1:0, čime su lideri tabele prvenstva Srbije povećali razliku od drugoplasiranih „crno-bijelih“ na 16 bodova, javlja Anadolija.

U 169. vječitom beogradskom derbiju večeras su u 24. kolu Super lige Srbije snage odmjerili Crvena zvezda i Partizan, a susret je odigran na stadionu “Rajko Mitić“.

Stvari su po goste krenulo naopako već u petoj minuti susreta. Osman Bukari uradio je odličan posao u kaznenom prostoru Partizana, potom loptu dodao Alexu Vigu koji šutira sa prilično velike udaljenosti. Golman „crno-bijelih“ Aleksandar Popović pomalo nespretno ne uspijeva dotaći loptu koja završava u njegovoj mreži.

U nastavku utakmice prilike bilježe obje ekipe, kod domaćih se isticao Aleksandar Katai. Međutim, promjene rezultata nije bilo. Crvena zvezda ide na pauzu s minimalnim vodstvom od 1:0.

U drugom poluvremenu u prilikama nešto konkretniji Partizan. „Crno-bijeli“ su se naročito „probudili“ nakon dvostruke izmjene u 65. minuti, Aleksandra Filipovića zamijenio je Marko Živković, a umjesto Andresa Kolorada na teren je ušao Samed Baždar.

Završnicu susreta obilježile su nemile i nesportske scene, došlo je do obračuna igrača, zbog čega su žute kartone dobili Samed Baždar i Strahinja Eraković, a crveni Rikardo Gomes.

Drugo poluvrijeme definitivno obilježila je mnogo kvalitetnija igra Partizana, no prilike do kojih su došli nisu uspjeli iskoristiti i izvući barem bod pa je ostalo 1:0.

Nakon 24. kola Super lige Srbije na vrhu tabele je Crvena zvezda sa 66 bodova, drugi je Partizan sa 50, treći TSC Bačka Topola sa 49. Slijede Čukarički sa 47 bodova, Vojvodina 42…