38-godišnji Haris Medunjanin dominira u Španiji (VIDEO)

Fudbaleri Castellona savladali su Malagu 2:0, a strijelac za španskog trećeligaša bio je i nekadašnji reprezentativac BiH Haris Medunjanin.

PRIMERA FEDERACIÓN

Poveli su domaći preko bivšeg Zmaja, koji se sa BiH igrao Mundijal 2014. godine. Medunjanin se lijepo snašao i rutinski matirao protivničkog golmana.

Rodriguez je izjednačio na 1-1 i 36. minuti susreta, a de Miguel donio je trijumf Castellonu tri minute prije kraja utakmice.

Bosanskohercegovački fudbaler prvobitno je okončao karijeru, ali onda se vratio i potpisao ugovor sa španskim timom.

Medunjanin, rođen 1985. godine u Sarajevu, ponikao je u AZ Alkmaaru, a potom je u Nizozemskoj još nastupao za Spartu iz Rotterdama, prije nego što je 2008. godine otišao u Real Valladolid.

Igrao je potom za Maccabi Tel Aviv, Gaziantepspor, Deportivo, Philadelphia Union i Cincinnati.

U dresu reprezentacije BiH odigrao je 60 utakmica, po čemu se nalazi na sedmom mjestu vječne liste. Postigao je devet golova, a bio je član selekcije “zmajeva” koja je učestvovala na Mundijalu 2014. godine u Brazilu, piše N1