Bosna savladala Iliriju, sjajni Planinić junak "Studenata"

Košarkaši Bosne Meridianbet su večeras u Skenderiji u prvom meču polufinala kvalifikacija za Drugu ABA ligu ugostili slovenačku Iliriju

Vidjeli smo zanimljiv susret dva ravnopravna rivala, a Studenti su slavili nakon neizvjesne završnice sa 83:81, prenio je Sc Sport.

Bolja je bila ekipa Bosne u prvom poluvremenu, a posebno u drugoj četvrtini, u kojoj je napravila čak i dvocifrenu razliku.

Na odmor između dva poluvremena otišlo se s vodstvom Studenata od 49:36, ali Ilirija podiže nivo igre u nastavku.

Potpuno su Slovenci istopili prednost Bosne i čak preokrenuli, a ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Na 18 sekundi prije kraja je Jure Planinić ubacio sjajnu trojku za vodstvo Bosne od 83:81. U posljednjoj sekundi utakmice je Kureš šutirao za pobjedu Ilirije, ali nije pogodio i Bosna je slavila.

Revanš susret se igra u ponedjeljak u Ljubljani, a ostaje da vidimo hoće li Studenti odbraniti dva poena prednosti u gostima.

Vojin Ilić je s 22 poena bio najbolji kod Bosne, a pomenuti Planinić je dodao 17 koševa.

Kod Ilirije je 30 poena ubacio Anej Orel.