Zrinjski pobijedio Tuzla City na Tušnju

Nogometaši Zrinjskog u zaostalnoj utakmici 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Tušanj savladali su Tuzla City rezultatom 2:4 (0:1).

Domaći igrači su mnogo bolje otvorili utakmicu. Nizale su se prilike pred golom Mostaraca, neke i stopostotne, ali se mreža Marka Marića nije zatresla. Prilike su propuštali Ajdin Nukić i Dušan Pantelić, a onda je stigla kazna.

Luka Lukanić je u 25. minuti uposlio Marka Ćužea, koji je rezantnim udarcem doveo Zrinjski u prednost. Isti igrač imao je veliku priliku i u 30. minuti, ali je golman Nevres Fejzić izašao kao pobjednik iz dvoboja.

Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju, a u 47. minuti autogolom Slobodana Jakovljevića domaći su došli do poravnanja.

U 67. Nemanja Bilbija je vratio prednost Mostarcima, a dva minuta kasnije na 1:3 povisio je Tarik Ramić.

Ono što je propustio u prvom dijelu Dušan Pantelić je pogodio u 74. minuti za 2:3 i nadu za domaće.

Ipak u 79. minuti Tomislav Kiš je na ubačaj Ćužea stavio tačku na utakmicu. Mostarci su rutinski priveli utakmicu kraju i osvojili 12. bod, a Tuzla City je ostao na šest osvojenih bodova.