Eurobasket / Treća četvrtina kobna po Zmajeve, vodili sa 11, izgubili sa 10

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u drugom kolu grupne faze Eurobasketa od selekcije Njemačke sa 92:82.

Zmajevi su odlično otvorili utakmicu i imali rezultatsku prednost na svojoj strani tokom prve dvije četvrtine.

Međutim, uslijedio je veliki pad u kobnoj trećoj četvrtini, koju su Nijemci riješili u svoju korist rezultatom 28:11 i tu prelomili utakmicu.

Pokušaji Nurkića i društva da se vrate u posljednjoj četvrtini nisu urodili plodom, pa je BiH upisala prvi poraz na Eurobasketu.

Najefikasniji u našem timu bio je sjajni Džanan Musa koji je meč završio sa 28 poena, Jusuf Nurkić je meč završio sa 21, dok je Roberson ubacio 13 koševa.

U Njemačkoj je najefikasniji bio Dennis Schroder sa 18 koševa, Wagner je ubacio 16, dok je Thiemann utakmicu završio s 14 koševa.

Standings provided by SofaScore LiveScore

4. četvrtina

40′ Kraj utakmice, BiH je izgubila od Njemačke sa 82:92.

40′ Wagner zabija trojku – 80:90.

40′ Opet Musa – 80:87. Time out Njemačka.

39′ Musa polaže za 78:87.

38′ Schroder pogađa tri slobodna, od kojih je jedno bilo tehničko (Atić zaradio tehnički faul) – 76:87.

38′ Thiemann prekida seriju BiH sa linije penala – 76:84.

37′ Trojkaaaaa Robersona – 76:82! Serija 11:0 za BiH!

36′ Halilović pogađa – 73:82.

35′ Nova trojka Robersona – 71:82. Time out Njemačka.

35′ Giffey trojkom Nijemcima donosi 17 poena razlike – 65:82. Vraća trojku Roberson – 68:82.

34′ Sudije su dugo pregledavale snimak i na kraju Nurkiću dosudile faul u napadu. Musa precizan – 65:79.

34′ Musa pogađa tehničko slobodno bacanje.

34′ Tehnička greška dosuđena je i Obstu.

33′ Polaganje Wohlfarth-Bottermanna – 62:79.

33′ Halilović precizan – 62:77.

32′ Obst koristi tehničko slobodno bacanje, pa onda i trojku – 60:77.

32′ Selektor Adis Bećiragić zaradio je tehničku grešku.

31′ Nurkić zakucava – 60:70. Pa Obst zabija trojku – 60:73.

3. četvrtina

30′ Kraj treće četvrtine koju smo izgubili, vjerovali ili ne, sa 11:28.

30′ Nijemci sada na +12 – 58:70.

30′ Trojka Thiemanna, Nijemci opet na +10 – 58:68.

29′ Opet je pogodio Musa – 58:65.

29′ Musa je promašio jedno, a drugo slobodno bacanje pogodio – 56:65.

29′ Nijemci imaju +10, Schroder je zabio – 55:65.

28′ Iz minute u minutu raste prednost Nijemaca – 55:63.

27′ Roberson na jednoj, Voigtmann na drugoj strani – 55:61.

27′ Faul Emira Sulejmanovića, Schroder pogađa oba slobodna bacanja – 53:59.

27′ Novi poeni Muse, koji nas sada održava u životu – 53:57.

26′ Trojka Wagnera – 51:57.

26′ Džanan Musa precizan iz kontre – 51:54.

25′ Napokon smo prekinuli seriju, Nurk je zabio za 49:54.

24′ Ponovo Nijemci pogađaju, serija traje i iznosi 18:0. rezultat je 47:54.

23′ Njemačka nastavlja seriju, koja sada iznosi 16:0. Wagner je pogodio 2 slobodna bacanja. Gubimo 47:52.

23′ Nova trojka Nijemaca, precizan je bio Schroder, sada gubimo sa 3 poena razlike. Serija Nijemaca od 14:0. Podsjetimo, vodili smo 47:36, sada gubimo 47:50.

23′ Zakucavanje Voigtmanna, rezultat je izjednačen – 47:47.

22′ Trojka Nijemaca, pogodio je Voigtmann – 47:45.

21′ Nekoliko promašaja na obje strane na početku drugog poluvremena.

2. četvrtina

20′ Wohlfarth-Bottermann gurnuo je loptu u naš koš bukvalno sa zvukom sirene. Na pauzu odlazimo sa prednošću +5 – 47:42.

20′ Thieman precizan sa linije za slobodna bacanja – 47:40.

19′ Giffey (slobodna bacanja) i Thiemann pogodili za Nijemce, Nurk zabija na drugoj strani – 47:38.

18′ Lagani poeni za Džanana Musu, sad je +11 – 45:34.

18′ Kenan Kamenjaš pogađa jedno od dva slobodna bacanja za +9 – 43:34.

17′ Polaganje Wagnera – 42:34.

17′ Ponovo Nurk, prvi put na meču imamo +10 – 42:32.

16′ Roberson dva puta siguran sa slobodnih bacanja. Atraktivno zakucavanje Nurka – 40:32.

16′ Kamenjaš zabija u posljednjim sekundama napada. Theis zakucava – 36:32.

15′ Nurkić pogađa jedno od dva slobodna bacanja – 34:30.

15′ Obst je tri puta siguran sa linije za slobodna bacanja – 33:30.

15′ Novi faul pri šutu Nijemaca za tri poena. Obst će imati tri slobodna bacanja. Time out.

15′ Nurkić zabija uz slobodno bacanje, koje nažalost promašuje – 33:27.

14′ Nijemci smanjuju na 31:27, Obst je zabio trojku.

13′ Voigtmann pogađa trojku, na drugoj strani siguran Edin Atić – 31:23.

13′ Musa nam donosi prednost od devet poena – 29:20.

12′ Gegić krade loptu i pogađa – 27:20. Prvi time out na utakmici traži selekcija Njemačke.

11′ Zabijaju Gegić i Musa (3p), vodimo 25:20.

1. četvrtina

10′ Kraj prve četvrtine. Thiemann je pogodio sva tri bacanja i rezultat je 20:18.

Džanan Musa je najefikasniji u našoj selekciji sa 7, a Jusuf Nurkić je dodao 5 poena.

10′ Svega 0,8 sekundi prije kraja prve četvrtine fauliran je Thiemann na šutu za tri poena. Imat će tri slobodna bacanja.

9′ Halilović pogađa floater za 20:13. Nijemci uzvraćaju preko Schrodera – 20:15.

8′ Nurkić uzvraća trojkom 15-11.

7′ Nijemci sada prave seriju 5:0.

6′ Schroder smanjuje na 10:6.

5′ Halilović pogađa jedno od dva slobodna bacanja. 10:4.

4′ Sjajno igramo odbranu, Nijemci bez ideje u napadu. Vodimo 9:2

2′ Trojka Muse, vodimo 3:0.

1′ Nijemci su promašili prvi napad. Zmajevi su uzvratili istom mjerom.

14.28 sati – Na fotki ispod vidimo i početnu petorku Zmajeva.

14.26 sati – U toku je intoniranje himni.

Košarkaški Zmajevi danas u Kelnu od 14.30 sati igraju drugi meč grupne faze Eurobasketa, a protivnik im je domaćin turnira Njemačka.

Nakon trijumfa nad Mađarima (95:85) u prvom kolu, BiH će odmjeriti snage s izuzetno kvalitetnom selekcijom u čijim su redovima čak tri NBA igrača.

Nijemci su prije dva dana skoro rutinski savladali Francuze sa 76:63.

Naš današnji protivnik u strašnoj je seriji. Naime, u posljednjih 12 utakmica ova reprezentacija je slavila u čak 11. Samo su poraženi jednom (Srbija).

Sa druge strane, ako uzmemo isti broj utakmica Zmajeva, slavili su u 7 susreta, uz pet poraza.

Selektor Zmajeva Adis Bećiragić za Nijemce kaže da su jaka ekipa, plus sa svim prednostima domaćeg terena.

– Ali mi se nadamo da imamo dovoljno inata da i to pobijedimo. Svi igrači su zdravi i spremni.

Nećemo puno mijenjati u našem sistemu, samo je pitanje koliko ćemo moći ono što smo dosad trenirali da primijenimo na terenu – rekao je Bećiragić.

Sjajna je vijest da će Zmajevi u Kelnu imati veliku podršku navijača i ljudi koji žive i rade u Njemačkoj, ali i BH Fanaticosa.

Od 14.30 sati na našem portalu pratite uživo košarkaški duel Bosne i Hercegovine i Njemačke.