Sport

Željezničar stigao do druge gostujuće pobjede golovima igrača kojeg najviše osporavaju

Fudbaleri Željezničara uspjeli su da sa 2:1 na Mokrom Docu danas savladaju domaće Posušje u meču 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Najzaslužniji za ovaj trijumf Plavih bio je Dženan Haračić, koji je bio strijelac oba pogotka tima s Grbavice. Posušje je preko Darija Pavkovića ublažilo poraz, ali do boda u finišu nije moglo.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 4. minuti kada je šut Marka Hanuljka izblokirao Aleksandar Kosorić.

Željezničar do vodstva dolazi u 12. minuti. Nakon prekršaja nad Josephom Amoahom je centaršut u kazneni prostor uputio Luka Malić, a najviši u skoku bio je Dženan Haračić i pogodio glavom za 0:1!

Nepuni minut poslije je priliku imao i Omar Beća, ali loše je šutirao na kraju. U 15. minuti Haračić je ponovo u šansi. Ovaj put nakon kornera, ali njegov šut s pet metara brani Luka Kukić.

Sjajnu akciju su domaći odigrali u 25. minuti. Arijan Brković je odlično ubacio nakon prodora po desnoj strani, Slobodan Milanović je šutirao, ali Josip Bender brani.

Dvije minute poslije kolosalna šansa za Haračića. S četiri metra nakon kornera Santosa je šutirao direktno u Kukića, a potom Santos pogađa spoljni dio mreže… U 31. minuti Dario Krišto nakon kornera šutira preko gola. Potom Bendera dalekometnim udarcem testira Zvonimir Begić, ali siguran je golman Želje.

Četiri minute prije odlaska na odmor Željo stiže do drugog gola! Amoah izvrsno prolazi po desnoj strani, centrira za Haračića, a on odličnim udarcem glavom drugi put matira Kukića za 2:0!

Željezničar je bolje ušao i u drugo poluvrijeme, no prvo prijeti Posušje. U 56. minuti je Kenan Horić dobro šutirao glavom, ali Bender je opet na visini zadatka i brani taj udarac.

Na drugoj strani je u 59. minuti izblokiran Amar Drina nakon prekida, a deset minuta kasnije Horić blokira i pokušaj Haračića. Potom Posušje smanjuje prednost Plavih.

Igrao se 71. minut kada je Milanović izvrsno ubacio iz slobodnjaka, a sjajnim udarcem glavom mrežu trese Dario Pavković i to je 1:2. Prijetio je ubrzo i Milanović, ali lopta nakon njegovog udarca odlazi malo pored stative!

Krenulo je Posušje u finišu svim snagama u napad, ali do poravnanja nije uspjelo doći. Sjajnu šansu su imali u 92. minuti, ali Drina se ispriječio nakon što je Bender gotovo bio savladan udarcem Krište. Potom je sjajno reagovao i Malić…

Završilo je 1:2.