Ostalo

Verstappen nabolji u kvalifikacijama za sprint utrku

Svjetski prvak Max Verstappen osvojio je najbolju startnu poziciju za današnju sprint utrku Formule 1 u belgijskom Spa Francorchampsu.

Nizozemac je s Red Bullom bio samo 11 tisućinki ispred Australca Oscara Piastrija s McLarenom. Treći je bio Španjolac Carlos Sainz s Ferrarijem.

Današnja sprint utrka počinje u 16.30 sati, a nove bodove za Svjetsko prvenstvo osvojit će prvih osam vozača.

Dvije takve utrke već su bile na rasporedu ove godine. Meksikanac Sergio Perez iz Red Bulla pobijedio je u Bakuu, a Verstappen u Spielbergu.

Utrka za Veliku nagradu Nizozemske vozi se u nedjelju od 15 sati. Tu će najbolju startnu poziciju imati Monacov Charles Leclerc, dok će Verstappen, koji je u petak bio najbrži, zbog kvara na motoru prema propozicijama morati startati sa šestog mjesta.