Velež u drugoj provjeri savladao novog premijeligaša

Mostarski Velež danas je u drugoj pripremnoj utakmici u golijadi savladao novog premijerligaša Slogu iz Doboja. Bilo je 3:2.

Utakmica je odigrana na travničkoj Piroti, a za Velež je to bila druga provjera nakon poraza od Čelika (1:2) na Bilinom polju prošlog vikenda.

Nije dobro Velež počeo ni današnju utakmicu pa je Sloga bila bolji rival na otvaranju, ali ubrzo su Rođeni uspostavili inicijativu i stvorili dvije velike šanse.

Jovan Blagojević je u 10. minuti šutirao, na odbijenu loptu natrčao Nemanja Anđušić, ali je nije uspio pospremiti u mreću. Anđušić pet minuta poslije upošljava Đorđa Pantelića, ali njega zaustavlja golman Sloge Đulčić.

U 23. minuti Arman Džanković prijeti, ali bezuspješno, da bi u 33. minuti Rođeni poveli. Džanković je ovaj put centrirao, a glavom loptu u gol poslao Nermin Haskić za 1:0.

Prijetila je Sloga nekoliko puta u finišu prvog dijela, ali nije bilo promjene rezultata.

Prvo uzbuđenje u nastavku vidjeli smo tek u 64. minuti kada Dženan Zajmović šutira malo pokraj gola. Tri minute poslije Sloga poravnava na 1:1 eurogolom Starčevića, ali već u 69. minuti Zajmović vraća Veležu vodstvo.

Mladi Stephane Barou mu je asistirao, a Zajmović pogađa za 2:1.

U 75. minuti je već bilo 3:1, a tada je Dino Hasanović asistirao Edi Vehaboviću, koji je bio strijelac gola. Konačnih 3:2 postavio je Stevanović u 79. minuti. Starčević je tada bio u ulozi asistenta.