Sport

Sloga preokretom savladala Igman

loga je u odličnom meču uspjela upisati važnu pobjedu protiv ekipe Igmana iz Konjica, gubili su domaćini 0:2, međutim sjajnog igrom u nastavku stigli su do tri boda.

Zaprijetili su domaći već u drugoj minuti, Krstovki je šutirao sa desetak metara, ali je Ćeman bio siguran na golu. Dvije minute poslije pokušao je i Mihajlović, ali je samo pogodio vanjski dio mreže.

Od osme minute gosti su došli do vodstva, Drljević je sjajno prošao i uposlio Jakupovića koji je obišao golmana i postigao gol.

Mogao je Jakupović vrlo brzo i do drugog gola, međutim sa par metara je šutirao preko gola.

Ima su gosti još nekoliko prilika preko Blagojevića i raspoloženog Jakupovića.

Pokušali su domaći u 25. minuti Popara je ubacio, a Krstovki iz voleja šutira, međutim lopta je otišla pored gola. Pokušao je i Stevanović u 32. minuti, ali nije ni on bio precizan.

Sjajnu loptu je uputio Blagojević u 37. minuti prema Hrelji koji je lob udarcem matirao Dabića za 0:2.

Velika greška Blagojevića u 39. minuti, rukom se skinuo loptu sa glave Ristiću i to je bio očigledan penal za domaće. Odgovornost je preuzeo Krstovki i sigurnim udarcem zatresao mrežu gostiju za smanjenje rezultat na 1:2.

Novi šok za goste u 42. minuti, MIhajlović je ubacio loptu, a Đajić je matirao Ćemana za 2:2.

Bodul je imao veliku šansu u 45. minuti, kada je nakon indirektnog udarca sjajno šutirao, ali je Dabić bio siguran na golu.

Kao što je završilo prvo, tako je i počelo drugo poluvrijeme šutem Bodula preko gola.

Sjajnu priliku su imali domaći u 54. minuti preko Lea Stankovića, nakon čijeg je šuta lopta prošla nekoliko centimetara pored stative.

Bodul je u 63. minuti izveo slobodan udarac, pokušao je iznenaditi golmana domaćih ali loše je šutirao. Imao je Igman nekoliko šansi u nastavku preko Blagojevića, Hebibovića i Velića, ali do promjene rezultata nije došlo.

Starčević je izveo korner u 81. minuti, a na drugoj stativi se našao Uglješa Stevanović koji je glavom matirao Ćemana za 3:2, te potpuni preokret Sloge.

Sloga se uspjela u 89. minuti spasiti nakon udarca Bodula, Karlo Stapić je uspio loptu skinuti sa gol linije.

Premijer liga BiH, 18. kolo:

Sloga – Igman 2:2 (Krstovki 41’, Đorić 43’, Stevanović 81’/ Jakupović 8’, Hrelja 37’)

Stadion: Dr. Milan Jelić (Modriča) Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg)

SLOGA: Dabić, Hasanbegović, Zajić, Popara, Đorić, Stevanović, Krstovski, Stapić, Ristić, Milanović i Mihajlović.

IGMAN:  Ćeman, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Bodul, Blagojević, Mahmić i Jakupović.