Velež se isfulao, ali i pobijedio Borac

Fudbaleri Veleža večeras su na stadionu Rođeni sa 2:0 savladali Borac u meču 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mostarski Velež gostuje u Modriči

Tako je Velež prekinuo loš niz od tri meča bez pobjede i probio se na treće mjesto, dok je Borac ostao na drugom i ovaj poraz ne bi trebao previše poremetiti njegove planove o izlasku na evropsku scenu.

Ostali su Banjalučani na čak +8 u odnosu na Velež, a do kraja su ostala četiri kola. No, Velež na trećem mjestu sutra može preskočiti Željezničar, ako na Grbavici savlada Igman.

Fenomenalno je Velež ušao u utakmicu i na samom je startu stigao do vodstva! Igrala se 6. minuta kad je Pršeš centrirao za Lauša, a nakon njegovog šuta loptu odbija Lazić.

Čini se da je ona već tada prešla gol-crtu, ali ju je potom u mrežu pospremio Haskić i gol je zvanično pripisan napadaču Veleža. Tako je Velež poveo s 1:0.

Anđušić ubrzo šutira sa preko gola s ivice kaznenog prostora.

U 11. minuti je Mrkaić izašao sam pred Hadžikića, koji ga sjajno zaustavlja, a potom Ćuković hvata loptu u ruke.

Bandić je tada dosudio jedanaesterac za Borac, ali u istom trenutku je njegov pomoćnik dosudio nepostojeći ofsajd i arbitar iz Gruda je to uvažio. Potpuno konfuzna situacija…

Nakon toga je uslijedio period bez uzbuđenja, a u 29. minuti Hrkać glavom šutira poslije kornera, ali pravo u Ćetkovića.

U 37. minuti je izblokiran opasan pokušaj Mrkaića, a u sljedećem napadu smo vidjeli nevjerovatan promašaj mladog Šikala. Vehabović je sjajno prevario Račića i servirao Šikalu stopostotnu šansu, ali on sa deset metara loptu šalje nebu pod oblake.

Odmah nakon toga Lazić pravi katastrofalnu grešku i u kaznenom prostoru poklanja loptu Anđušiću, ali i on s desetak metara promašuje cijeli gol. Morao je Velež do drugog gola…

U samom finišu prvog dijela je Velež imao novu dobru šansu, ali sve je uprskao Ćuković užasnim potezom i ubačajem.

Odlučnije je Velež od Borca ušao i u drugo poluvrijeme, te je u 49. minuti prijetio preko Vehabovića, koji šutira malo pored gola.

U 51. minuti je šansu imao i Šikalo, ali ga je, uz pomoć stative, zaustavio Ćetković!

Prvu priliku za Borac u nastavku vidjeli smo tek u 66. minuti. Ninković je ubacio iz kornera, a Piščević glavom šutirao pored gola.

U 70. minuti je Borac imao nestvarnu sreću. Lazić je nespretno vratio loptu ka svom golu, jedva je to spasio Ćetković, a na kraju Vojnović s gol-crte izibija loptu.

U sljedećem napadu Veleža dosuđen je jedanaesterac jer je Lazić, koji je vjerovatno danas odigrao najlošiji meč karijere, srušio Haskića. Anđušić je namjestio loptu na kreč i sigurno je poslao u gol za 2:0!

Mogao se Borac deset minuta prije kraja vratiti u meč, ali je Blagaić izblokiran u velikoj prilici.

Fenomenalno je u 86. minuti sa 25 metara iskosa volej uhvatio Ćuković, te je zatresao prečku, prenosi SC Sport.