Napokon jedna gledljiva utakmica: Velež fenomenalnim golom Vehabovića savladao Borac

Velež je savladao Borac u večerašnjoj utamici 21. kola m:tel Premijer lige BiH, odigranoj na stadionu Rođeni.

Mostarski Velež gostuje u Modriči

U prvom poluvremenu obje ekipe su bile dosta oprezne, veći dio igre se odvijao na sredini terena.

Podatak da nijedan tim nije uputio šut u okvir gola tokom prvih 45 minuta dovoljno će reći. Tako je rezultatom 0:0 zaključeno poluvrijeme, prenosi SC Sport.

Početkom drugog dijela utakmice sjajna šansa se ukazala Blagojeviću, ali Ćetković je uhvatio loptu koju je vezista Veleža pokušao da proturi pored njega u mrežu Banjalučana.

Trenutak odluke se desio u 72. minuti. Edo Vehabović je poput brzog voza protutnjao pored Lazića, a zatim iz tijesnog ugla snažnim udarcem matirao Ćetkovića – 1:0. Uslijedila je erupcija oduševljenja domaćih fanova…

Upravo je Vehabović morao napustiti teren u 83. minuti, jer je dobio drugi žuti karton.

Rezultat se ipak nije mijenjao do kraja utakmice, domaći tim se s igračem manje odbranio. Čak je Velež mogao i udvostručiti prednost, da je rezervista Hadžić bio prisebniji ispred gola Banjalučana u 89. minuti.

S ovom pobjedom, Velež se uključio u borbu za Evropu. Mostarci su sada peti s 28 bodova, Borac je drugi s 37, jednim više od trećeplasiranog Širokog.