Velež gubi na poluvremenu, još ga vile nosaju

Velež je i na Malti nastavio s lošim partijama ove sezone, pa na poluvremenu revanš utakmice 2. pretkola Konferencijske lige gubi od Hamruna sa 1:0.

U vodstvo je Hamrun stigao u 15. minuti preko Jonnyja, a tako ovaj tim ima ukupno velikih 2:0 protiv bezidejnih Rođenih koji su pred ispadanjem. Koliko je Amar Osim nezadovoljan igrom svog tima, govori podatak da je u finišu prvog dijela već napravio izmjenu i na teren umjesto Halilovića poslao Pavića.

Prvi opasan napad na utakmici imali su domaći u 6. minuti, ali na kraju je šut njihovog igrača izblokiran.

Mnogo bolju priliku je Hamrun imao u 11. minuti. Nakon kontranapada Mashike je išao sam ka Bogdanoviću, ali golman Veleža pravovremeno istrčava i izbija loptu ispred napadača Hamruna.

Ipak, tri minute poslije nije bilo spasa za Bogdanovića. Mashike je bio u ulozi asistenta, a na njegovo dodavanje pogodio je Jonny za 1:0.

U 19. minuti je Velež mogao do poravnanja, ali Zeljković iz savršene pozicije pogađa prečku, da bi se potom lopta od nogu Pantelića odbila u gol-aut.

Prijetio je i Radovac u 22. minuti, ali također bezuspješno. Odmah potom pokušava Halilović iz slobodnjaka. Gađao je golmanov ugao, ali priseban je bio Bonello.

Napravili su sredinom poluvremena Rođeni nekoliko loših poteza na sredini i otvorili nove prilike za domaćina, ali one na sreću nisu iskorištene.

U 32. minuti prijeti Hamrun iz slobodnjaka, ali Bogdanović vrhovima prstiju brani šut Bjeličića. Minut poslije kolosalnu šansu propušta Jonny, koji je promašio gotovo prazan gol.

Dominirao je Hamrun do kraja prvog dijela, u posljednjim trenucima tresao i okvir gola, pa se na odmor otišao s njihovom prednošću od 1:0.