Novi poraz bh. fudbala, Velež ispao bez ispaljenog metka. Od kluba s Malte...

Fudbalski klub Velež ovog ljeta je jako brzo okončao svoju evropsku avanturu, pošto je eliminisan već u 2. pretkolu Konferencijske lige.

Bolji od Veleža je bio predstavnik Malte Hamrun Spartans, koji je i večeras nadigrao Rođene i slavio sa 1:0 za ukupnih 2:0 i prolazak u treće pretkolo.

Mora se reći da je ekipa Amara Osima pružila dvije jako blijede partije, u kojima je izgledala nemoćno protiv poletne ekipe Hamruna. Maltežane u 3. pretkolu igra protiv bugarskog Levskog iz Sofije.

Prvi opasan napad na večerašnjoj utakmici imali su domaći u 6. minuti, ali na kraju je šut njihovog igrača izblokiran.

Mnogo bolju priliku je Hamrun imao u 11. minuti. Nakon kontranapada Mashike je išao sam ka Bogdanoviću, ali golman Veleža pravovremeno istrčava i izbija loptu ispred napadača Hamruna.

Ipak, tri minute poslije nije bilo spasa za Bogdanovića. Mashike je bio u ulozi asistenta, a na njegovo dodavanje poogodio je Jonny za 1:0.

U 19. minuti je Velež mogao do poravnanja, ali Zeljković iz savršene pozicije pogađa prečku, da bi se potom lopta od nogu Pantelića odbila u gol-aut.

Prijetio je i Radovac u 22. minuti, ali također bezuspješno. Odmah potom pokušava Halilović iz slobodnjaka. Gađao je golmanov ugao, ali priseban je bio Bonello.

Napravili su sredinom poluvremena Rođeni nekoliko loših poteza na sredini i otvorili nove prilike za domaćina, ali one na sreću nisu iskorištene.

U 32. minuti prijeti Hamrun iz slobodnjaka, ali Bogdanović vrhovima prstiju brani šut Bjeličića. Minut poslije kolosalnu šansu propušta Jonny, koji je promašio gotovo prazan gol.

Drugi dio utakmice otvoren je velikom šansom za Hamrun, koja je ostala neiskorištena, a ubrzo je i na drugoj strani bio neprecizan Radovac.

U 54. minuti Pavić centrira, a Hasanović iz odlične pozicije šutira glavom preko gola. Gledali smo nakon toga mnogo prilika, a na novu šansu se čekalo deset minuta. Tada je Haskić bio sam na petercu kaznenog prostora domaćih, šutirao je glavom, ali preko gola.

Dodo je u 78. minuti testirao Bogdanovića, ali on je bio na visini zadatka. Dvije minute poslije je Vehabović iz slobodnjaka pogodio živi zid.

Do kraja je ostalo 1:0 i Hamrun je prošao u treće pretkolo